Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου με δραστηριότητες για τα παιδιά μας
08 Μαΐου 2022
![](/templates/yootheme/cache/17/imer.00-17cfa018.jpeg)
Με αναγνώσεις λογοτεχνικών κειμένων, δημιουργική γραφή, ζωγραφική και παιχνίδια φιλαναγνωσίας, γιορτάσαμε σήμερα 7 Μαΐου την Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου, στην αυλή του Κέντρου Νεότητας, στο Ξυλόκαστρο.
Με αφορμή αυτή την ημέρα τα παιδιά αλλά και οι γονείς τους, είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν την Δημοτική μας Βιβλιοθήκη. Την διοργάνωση ανέλαβε η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Ελίνα Μενούνου.
Ευχαριστούμε θερμά την συγγραφέα Ελένη Κορονιώτη, την Έυα Ναμόρ, την Ελινα Αθανασοπουλου , την Μαρία Παναγουλοπούλου την αγαπημένη φίλη Ines Kafee, την Νούλη Παπαδοπούλου για την πολύτιμη βοήθειά τους, αλλά και τα παιδιά για την τόσο μεγάλη συμμετοχή !
Το απολαύσαμε όλοι, μικροί, μεγάλοι!!!!
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024