Αναδασώσεις - δενδροφυτεύσεις
17 Απριλίου 2013
Ο Δήμος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης παρέλαβε 2.500 δενδρύλλια καλλωπιστικών και δασικών φυτών: χαλέπιος πεύκη, κουκουναριές, αγγελικές, πικροδάφνες, κυπαρίσσια, ψευδαμέλιες, καρυδιές, αριές, κλαίουσες, ιτιές, χαρουπιές, λιγούστρα, αρμυρίκια, κερλετέριες κ.λ.π.
Ένα μέρος των φυτών θα χρησιμοποιηθούν για τις ανάγκες των αναδασώσεων του αισθητικού δάσους «Πευκιάς». Τα υπόλοιπα θα διανεμηθούν στις Τοπικές Κοινότητες, οικολογικούς, πολιτιστικούς συλλόγους κ.λ.π., προκειμένου να φυτευτούν σε κοινόχρηστους χώρους.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024