Αποκριάτικο έθιμο της «ΦΩΤΙΑΣ» από τον Πολιτιστικό Σύλλογο «ΑΠΑΝΩ ΓΙΑΛΟΣ»
26 Φεβρουαρίου 2014
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος «ΑΠΑΝΩ ΓΙΑΛΟΣ», με την ενεργή συμμετοχή των κατοίκων του Άνω Αιγιαλού, διοργανώνει και φέτος όπως κάθε χρόνο το πατροπαράδοτο αποκριάτικο έθιμο της «ΦΩΤΙΑΣ», την Κυριακή της Τυρινής 02 Μαρτίου 2014, στην πλατεία του χωριού μας. Καλούμε όλους τους φίλους μας, να στηρίξουν με την παρουσία τους το έθιμο και να γλεντήσουν μαζί μας. Θα διατεθούν χοιρινά σουβλάκια και αναψυκτικά σε προσιτή τιμή. Τα Παραδοσιακά εδέσματα και το κρασί θα διατεθούν ΔΩΡΕΑΝ. Σας περιμένουμε για να περάσουμε μαζί ένα διασκεδαστικό αποκριάτικο βράδυ, μέχρι το πρώτο Σαρακοστιανό ξημέρωμα.
Με τιμή
Το Δ.Σ. του Συλλόγου
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024