Πρόσκληση για συνεδρίαση ΧΥΤΑ
06 Οκτωβρίου 2017
Στις 12-10-2017 και ώρα 09:00 π.μ. συζητείται ενώπιον του Μονομελούς Πρωτοδικείου Κορίνθου αίτηση (διαδικασία ασφαλιστικών μέτρων) του Δήμου Σικυωνίων κατά του ΦΟ.Δ.Σ.Α. (Φορέα Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων) Πελοποννήσου, με την οποία ο ανωτέρω Δήμος αιτείται την εναπόθεση σκουπιδιών στο χώρο του ΧΥΤΑ/ΧΥΤΥ Ξυλοκάστρου, κατά παράβαση της άδειας λειτουργίας του και της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων.
Ο Δήμος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης θα ασκήσει παρέμβαση υπέρ του ΦΟ.Δ.Σ.Α. Πελοποννήσου.
Σας καλούμε να παραστείτε στη συνεδρίαση του Δικαστηρίου, την ανωτέρω ημέρα και ώρα, έτσι ώστε να αποτρέψουμε το περιβαλλοντικό έγκλημα που συντελείται.
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΕΥΡΩΣΤΙΝΗΣ
ΗΛΙΑΣ ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024