Συνάντηση των προέδρων με τον Δήμαρχο για την καταστροφή της κορινθιακής σταφίδας και της σουλτανίνας από τα ακραία καιρικά φαινόμενα
07 Αυγούστου 2018
Την Δευτέρα 6 Αυγούστου 2018 στις 13:00, μετά από πρωτοβουλία του Δημάρχου Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης, κ. Ηλία Ανδρικόπουλου, πραγματοποιήθηκε συνάντηση στο γραφείο του, με τους Προέδρους των Τοπικών Κοινοτήτων που επλήγησαν από τα ακραία καιρικά φαινόμενα και την πυρκαγιά της 23ης Ιουλίου.
Οι πρόεδροι εξέθεσαν τα τεράστια προβλήματα που δημιουργήθηκαν στις καλλιέργειες της κορινθιακής σταφίδας και της σουλτανίνας κυρίως, και αποφασίστηκαν οι ενέργειες που πρέπει να ακολουθηθούν για την στήριξη των αγροτών που υπέστησαν ζημιές.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024