Παροχή βοήθειας στα αδέσποτα ζώα του δήμου Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
30 Ιανουαρίου 2019
Σε πιλοτική εφαρμογή τίθεται το πρόγραμμα παροχής βοήθειας μέσω της δωρεάς τροφών και ειδών αποπαρασίτωσης για τα αδέσποτα ζώα του δήμου μας σε συνεργασία με το κατάστημα PetDeals.gr (Ι. Ιωάννου 76 &, Ξυλόκαστρο ΤΚ 20400).
Παρέχετε η δυνατότητα σε όλους τους φιλόζωους να συνδράμουν στο έργο του δήμου για την παροχή βοήθειας στα αδέσποτα ζώα, μέσω οποιασδήποτε προσφοράς σε τροφές και ειδών αποπαρασίτωσης που θα τοποθετούνται σε ειδικά διαμορφωμένο καλάθι εντός του καταστήματος.
Παράλληλα απευθύνουμε ανοιχτή πρόσκληση πρός όλα τα καταστήματα ζωοτροφών του δήμου μας, να συμμετέχουν στο πρόγραμμα έτσι ώστε να μεγιστοποιηθεί η παροχή βοήθειας προς τους τετράποδους φίλους που έχουν άμεση ανάγκη.
Η Αντιδήμαρχος
Αγγελική Κλειώση
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024