Παγκόσμια ημέρα των ζώων
04 Οκτωβρίου 2019
Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα των ζώων καλούμε τους δημότες, πολίτες και επισκέπτες ιδιοκτήτες ζώων συντροφιάς, στον άμεσο εμβολιασμό και την ηλεκτρονική σήμανση των ζώων τους.
Προκειμένου να συμβάλλουμε όλοι στην προσπάθεια περιορισμού του φαινομένου της καθημερινής εγκατάλειψης κουταβιών αλλά κι ενήλικων ζώων θεωρούμε επιτακτική ανάγκη:
- τον εμβολιασμό και την ηλεκτρονική σήμανση όλων των δεσποζόμενων ζώων με φροντίδα των ιδιοκτητών τους και την εγγραφή τους στο μητρώο δεσποζόμενων ζώων που διατηρείται στο Δήμο.
- τη συνεργασία όλων των φιλόζωων, ιδιαίτερα κατά τη διάρκεια προγραμμάτων στειρώσεων σε αδέσποτα που εξασφαλίζει κάθε χρόνο ο Δήμος (Πρόγραμμα Στείρωσης και Εμβολιασμού Αδέσποτων Ζώων - χρηματοδοτείται από ιδίους πόρους και εξασφάλιση χρηματοδότησης μέσω Προγραμμάτων της Διεύθυνσης Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής Περιφέρειας Κορίνθου)
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024