Συγκομιδή Ελαιοκάρπου στη ζώνη δακοκτονίας 2019 – ΠΕ Κορινθίας
23 Οκτωβρίου 2019
Μετά τη λήξη των ψεκασμών δακοκτονίας για το έτος 2019, σας γνωρίζουμε τις ημερομηνίες που μπορεί να αρχίσει η συγκομιδή ελαιόκαρπου σε όλες τις Δ.Κ./Τ.Κ. που εφαρμόστηκε το πρόγραμμα Δακοκτονίας έτσι ώστε να μην υπάρξουν υπολείμματα φυτοφαρμάκων στο ελαιόλαδο.
Στον παρακάτω πίνακα αναγράφεται η ημερομηνία της τελευταίας επέμβασης ανά Δ.Κ./Τ.Κ. που πραγματοποιήθηκε από την υπηρεσία μας με το φυτοπροστατευτικό “Decis” για το οποίο η έγκρισή του από το ΥΠΑΑΤ αναφέρει ότι το διάστημα μεταξύ της τελευταίας επέμβασης και της συγκομιδής πρέπει να είναι τουλάχιστον 7 ημέρες.
Αναλυτικά στο σχετικό έγγραφο.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024