Δράσεις ευαισθητοποίησης για την Ημέρα των Ατόμων με Αναπηρία
03 Δεκεμβρίου 2019
Παγκόσμια ημέρα των Ατόμων με Αναπηρία σήμερα και η αντιδήμαρχος Ελίνα Μενούνου παρευρέθηκε στις δράσεις ευαισθητοποίησης των ατόμων αυτών που έγινε στο κλειστό γυμναστήριο Κορίνθου υπό την αιγίδα του Δήμου Κορινθίων.
Μαθητές από τα Ειδικά Σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Νομού μας καθώς επίσης και Γενικών Σχολείων συμμετείχαν σε κοινές αθλητικές δραστηριότητες.
Συγχαρητήρια σε όλους τους φορείς που προωθούν με τις δράσεις τους την αλλαγή κουλτούρας της κοινωνίας μας απέναντι στα άτομα με διαφορετικότητα γιατί όλοι έχουν ίδιο δικαίωμα στο σεβασμό μας και ίσες ευκαιρίες στην εκπαίδευση.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024