Μηδενικές αυξήσεις σε τέλη & φόρους 01-12-09
12 Ιανουαρίου 2009
Μηδενικές αυξήσεις για μια ακόμα χρονιά εισηγήθηκε η Δημοτική Αρχή και αποφάσισε ομόφωνα το Δημοτικό Συμβούλιο του δήμου Ξυλοκάστρου σε όλους τους Δημοτικούς φόρους και τέλη.
Παρά τη δύσκολη οικονομική συγκυρία και παρά το γεγονός ότι οι ανελαστικές δαπάνες (καύσιμα, ηλεκτρικό ρεύμα κ.λ.π.) είναι αυξημένες, η Δημοτική Αρχή και το Δημοτικό Συμβούλιο με την απόφαση αυτή βοηθάνε στην ανακούφιση των δημοτών από την οικονομική ύφεση.
Η άσκηση κοινωνικής πολιτικής είναι πρώτη προτεραιότητα για την «Κίνηση Πολιτών» και την σημερινή Δημοτική Αρχή.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024