Εορταστικές Εκδηλώσεις Καθαρής Δευτέρας
16 Φεβρουαρίου 2010
Με μεγάλη συμμετοχή του κόσμου, πολύ κέφι και παραδοσιακή φασολάδα με τα συνοδευτικά της, γιορτάστηκε και φέτος η Καθαρή Δευτέρα. Το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Ξυλοκάστρου συσπείρωσε και φέτος τους συλλόγους και τα τοπικά διαμερίσματα σε μια γιορτή συμμετοχής κ’ προσφοράς στους Δημότες του.
Πρόθυμοι επαγγελματίες, όλοι οι φούρνοι του Δήμου και οινοποιεία προσέφεραν τα προϊόντα τους προκειμένου να τα προσφέρουμε στους επισκέπτες μας. Το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό, ο κόσμος διασκέδασε , επικοινώνησε αλλά και ταυτόχρονα μπήκε στο πνεύμα της Καθαρής Δευτέρας, της παράδοσης και του γλεντιού.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024