Επέκταση δικτύου αποχέτευσης Γεληνιατίκων
24 Ιανουαρίου 2011
Αρχίζει η εκτέλεση του έργου της επέκτασης της αποχέτευσης στα Γεληνιάτικα προϋπολογισμού 197.485,00 € (με Φ.Π.Α.), που θα καλυφθεί από ίδιους πόρους του Δήμου.
Οι πόροι προέρχονται από την απαλλοτρίωση έκτασης της κοινότητας λόγω των έργων κατασκευής της νέας σιδηροδρομικής γραμμής.
Το έργο δημοπρατήθηκε με έκπτωση 54,73%. Πρόκειται για την επέκταση του δευτερεύοντος δικτύου αποχέτευσης ακαθάρτων και έρχεται να συμπληρώσει τα ήδη εκτελεσμένο προ ενός (1) έτους κεντρικό δίκτυο αποχέτευσης στην τοπική κοινότητα Γεληνιατίκων.
Η Δημοτική αρχή προσπαθεί με αυτά τα έργα, να προστατεύσει το περιβάλλον και την υγεία των κατοίκων με υποδομές που αναβαθμίζουν την ποιότητα της ζωής μας.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024