Έκδοση ψηφίσματος επί αιτήματος συλλόγων γονέων και κηδεμόνων Δημοτικών και Γυμνασίων
12 Ιουλίου 2011
Το Δημοτικό Συμβούλιο στις 28.6.2011 , ομόφωνα ,εξέδωσε το ακόλουθο ψήφισμα:
"Το Δημοτικό Συμβούλιο Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης στηρίζει τη διεκδίκηση των συλλόγων γονέων των Δημοτικών και Γυμνασίων Ξυλοκάστρου και ζητά από το Υπουργείο Παιδείας την άμεση ανάκληση της Υπουργικής απόφασης η οποία καταργεί το δικαίωμα επιλογής και παράλληλης διδασκαλίας της 2ης ξένης γλώσσας για τους μαθητές των Δημοτικών και Γυμνασίων.
Οι μονομερείς αποφάσεις, χωρίς να αφήνουν κανένα περιθώριο για κάποια μεταβατική περίοδο, μόνο την εκπαίδευση των μαθητών και την εκπαιδευτική διαδικασία δεν ωφελούν".
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΛΑΔΟΥΧΟΣ
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024