Ποιότητα του νερού της Δ.Κ. Ξυλοκάστρου
22 Μαρτίου 2013
Η Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης – Αποχέτευσης Ξυλοκάστρου Ευρωστίνης σας ενημερώνει ότι η ποιότητα του νερού της Δ.Κ. Ξυλοκάστρου είναι εξαιρετική, προερχόμενο εξ’ ολοκλήρου από τους ορεινούς όγκους της Ζήρειας (Γεληνίου, Καρυάς & Τρικάλων). Τ’ αποτελέσματα των αναλύσεων του νερού την 21/03/2013 αναγράφονται στον κάτωθι πίνακα.
Η ΔΕΥΑΞΕ ελέγχει συστηματικά την ποιότητά του, τόσο από χημική σύσταση, όσο και από μικροβιακό φορτίο με συστήματα απολύμανσης πόσιμου νερού καθ’ όλο το 24ωρο και συντηρεί με υψηλό αίσθημα ευθύνης και ετοιμότητας τα δίκτυά της.
Χρησιμοποιείτε συνετά το νερό. Μην το σπαταλάτε!
Κάθε σταγόνα μετράει.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΝΕΡΟΥ ΤΗΝ 21/3/2013
Ο Διευθυντής
Δ.Ε.Υ.Α.Ξ.Ε.
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΛΑΣΙΟΣ
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024