Επίσκεψη Δημάρχου στη Ζάχολη Κορινθίας
03 Νοεμβρίου 2014
Την Κυριακή στις 2 Νοεμβρίου στην Ζάχολη Κορινθίας στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου ετελέσθη επιμνημόσυνη δέηση εις μνήμη του οπλαρχηγού Παναγιωτάκη Γεραρή.
Εκεί παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Ξυλοκάστρου Ευρωστίνης κ. Ηλίας Ανδρικόπουλος μαζί με τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Ηλία Νιάρρο, τον Αντιδήμαρχο κ. Δημήτριο Κάσσιο, τους Δημοτικούς Συμβούλους κ. Κωνσταντίνο Κουσουλό και τον κ. Ανδρέα Καραβά.
Επίσης παραβρέθηκαν ο Πρόεδρος του τοπικού Συμβουλίου κ. Βεσκούκης Σπυρίδωνας μαζί με τους τοπικούς Συμβούλους, ο πρώην Δήμαρχος Ευρωστίνης κ. Δημήτριος Δούσκας, εκπρόσωποι του στρατού και της πυροσβεστικής.
Μετά το τέλος του τρισάγιου έγινε κατάθεση στεφάνων στο μνημείο του οπλαρχηγού της Επανάστασης του 1821.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024