«Πάγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου»
12 Απριλίου 2016
Με το βιβλίο στην αγκαλιά μας ταξιδεύουμε και γνωριζόμαστε σε όλον τον κόσμο.
Στις 2 Απρίλη «ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ», στη Δημοτική Βιβλιοθήκη, όλοι μια παρέα καλωσορίσαμε με αγάπη τα παιδάκια του ΚΔΑΠ και του 1ου Νηπιαγωγείου.Οργανώσαμε μαζί ένα ταξίδι γνωριμίας.Η συμμετοχή των παιδιών ήταν πολύ συγκινητική, γιατί είχαν ετοιμάσει αφίσες και σελιδοδείκτες σχετικά με την ημέρα.Στο χώρο του ΚΑΠΗ τα ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ (Τμήμα Ελλήνων Οδηγών), πήγαν με τα κουλουράκια τους και άκουσαν το παραμύθι που συνόδευε την αφίσα της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου.Τιμώμενο κράτος για φέτος για να ετοιμάσει την αφίσα και την ιστορία ήταν Η ΒΡΑΖΙΛΙΑ.
Εκ της Δημοτικής Βιβλιοθήκης
{gallery}3277{/gallery}
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024