Συζήτηση για το υπό διαβούλευση νέο θεσμικό πλαίσιο της Τοπικής Αυτοδιοίκησης
16 Μαρτίου 2017
Ο Δήμαρχος Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης, κ. Ηλίας Ανδρικόπουλος, συμμετείχε, την Τρίτη 15 Μαρτίου 2017 και ώρα 11:00, στο Αποστολοπούλειο Πνευματικό Κέντρο, στην Ημερίδα της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Πελοποννήσου με θέμα «Συζήτηση για το υπό διαβούλευση νέο θεσμικό πλαίσιο της Τοπικής Αυτοδιοίκησης».
Εν όψει της προωθούμενης διοικητικής μεταρρύθμισης, η ΚΕΔΕ μέσω των Περιφερειακών Ενώσεων των Δήμων (ΠΕΔ), πραγματοποιεί ένα οδοιπορικό σε ολόκληρη τη χώρα, για να παρουσιάσει τις θέσεις της.
Σκοπός των συναντήσεων είναι, να πραγματοποιηθεί μια ευρεία διαλογική συζήτηση, μεταξύ των αιρετών, για τα όσα προτείνονται από την επιτροπή που συνέστησε το Υπουργείο Εσωτερικών, γύρω από τη μεταρρύθμιση του Καλλικράτη.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024