Εορτασμός Μάη-Θανάση στον Πύργο
03 Μαΐου 2017
Την Τρίτη 2 Μαΐου, στον Πύργο, εορτάστηκε ο πολιούχος της κοινότητας Άγιος Αθανάσιος, ο επονομαζόμενος Μάη-Θανάσης.Στον εορτασμό παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης κ. Ηλίας Ανδρικόπουλος, ο πρόεδρος του Δ.Σ. κ. Ηλίας Νιάρρος, οι Αντιδήμαρχοι κκ Δημήτρης Κάσσιος και Κων/νος Κουσουλός,ο Πρόεδρος της κοινότητας κ. Προκόπης Βυζάς και πολλοί πιστοί κάτοικοι.Μετά το πέρας της θείας λειτουργίας ακολούθησε η λιτάνευσης της ιεράς εικόνας του Αγίου.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024