Απόκτηση του 2ου αναπηρικού αμαξιδίου
05 Ιουνίου 2018
Ο Δήμος Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης σε συνεργασία με τον Πανελλήνιο Σύλλογο Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων Ανηλίκων «ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ» πραγματοποιεί με επιτυχία, εκστρατεία συλλογής πλαστικών καπακιών (από νερό, αναψυκτικά, χυμούς, γάλα, τσάι κλπ) και απέκτησε το 2ο αναπηρικό αμαξίδιο.
Το όφελος από την κίνηση συλλογής πλαστικών καπακιών είναι διπλό, καθώς αφενός, γινόμαστε αρωγοί στην προσφορά αναπηρικών αμαξιδίων, σε άτομα με κινητικά προβλήματα, και αφετέρου, αναδεικνύουμε στην πράξη, τη σημασία της ανακύκλωσης, με σκοπό να προστατέψουμε το Περιβάλλον μας.
Ευχαριστούμε όλους τους δημότες μας, που συμμετέχουν στη δράση αυτή, αναδεικνύοντας την αξία της Κοινωνικής Αλληλεγγύης και της Ανακύκλωσης.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024