Επίσκεψη Ευρωπαίων δημοσιογράφων στο Δημαρχείο
08 Ιουνίου 2018
Την Πέμπτη 7 Ιουνίου 2018, στις 13:00μμ στα πλαίσια των δράσεων τουριστικής προβολής της Π.Ε. Κορινθίας, επισκέφτηκαν το Δήμο Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης οι δημοσιογράφοι, κα Gabriella Takacs από την ουγγρική εφημερίδα „Bors“ και ο κος Robert Quitta από την αυστριακή εφημερίδα „Salzburger Nachrichten”.
Ο Δήμαρχος Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης, κ. Ηλίας Ανδρικόπουλος, τους υποδέχθηκε στο γραφείο του, όπου έδωσε μια ολιγόλεπτη συνέντευξη. Η συζήτηση αφορούσε κυρίως θέματα τουριστικού ενδιαφέροντος, με αναφορές στα πλεονεκτήματα και στα αξιοθέατα της περιοχής μας, την τουριστική κίνηση και τις προσπάθειες που καταβάλλονται τόσο από την Δημοτική Αρχή όσο και από πρωτοβουλίες ιδιωτών, για την προβολή της περιοχής και την τουριστική ανάπτυξή της.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024