Μουσικοθεατρική παράσταση «Ονειρικά Νησιά»
19 Ιουλίου 2018
Την Κυριακή 15 Ιουλίου 2018 στις 9:30 μμ, η Μουσική Σκηνή του Ιδρύματος Γραμμάτων και Τεχνών Ηώς, παρουσίασε την μουσικοθεατρική παράσταση για μικρά και μεγάλα παιδιά, «Ονειρικά Νησιά» , υπό την επιμέλεια και διδασκαλία του κ. Ανδρέα Χασάπη.
Στην παράσταση παρουσιάστηκαν τραγούδια από το δίσκο «Εδώ Λιλιπούπολη» σε μουσική Ν. Κυπουρού, Δ. Μαραγκόπουλου, Λ. Πλάτωνος και στίχους Μαριανίνας Κριεζή.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν εκ μέρους της Δημοτικής Αρχής, ο Δήμαρχος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης, κ. Ηλίας Ανδρικόπουλος και ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Κάσσιος.
Οι θεατές, μικροί και μεγάλοι, απόλαυσαν και σιγοτραγούδησαν, μαζί με τους τραγουδιστές, τα υπέροχα τραγούδια και ξανάνιωσαν παιδιά.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024