Εξασφάλιση χρηματοδότησης για τη διαχείριση των αδέσποτων ζώων
09 Ιανουαρίου 2019
Ο Δήμος Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης βρίσκεται μεταξύ των 107 συνολικά δήμων της χώρας (και ως ο μοναδικός δήμος στο Ν. Κορινθίας), που επιλέχθηκε βάσει κριτηρίων να χρηματοδοτηθεί, με κοινή υπουργική απόφαση των υπουργείων Εσωτερικών και Αγροτικής Ανάπτυξης, για την αποτελεσματικότερη διαχείριση των αδέσποτων ζώων.
Η διαχείριση των αδέσποτων ζώων αναδεικνύεται ως μια αναγκαιότητα που χρίζει ιδιαίτερης προσοχής. Ως επιτακτική κρίνεται και η συνεργασία όλων των εθελοντών φιλόζωων της περιοχής ώστε όλες οι δυνάμεις να συστρατευθουν συμβάλλοντας αποτελεσματικότερα στη προσπάθεια περιορισμού του λυπηρού αυτού φαινομένου.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024