Εκδήλωση ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης με θέμα την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας
08 Μαρτίου 2019
Στην εκδήλωση του ΚΑΠΗ του δήμου μας, με θέμα την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας, παρευρέθη ο δήμαρχος κ. Ηλίας Ανδρικόπουλος, ο οποίος παρακολούθησε την παρουσίαση που έγινε πάνω στην ιστορικότητα της μέρας αυτής και στη θέση των γυναικών στην σημερινή κοινωνία. Κατόπιν, ο ίδιος μίλησε για τη σημασία του ρόλου της γυναίκας ως μητέρα, σύζυγο, κόρη και εργαζόμενη αλλά και για την καταπάτηση των δικαιωμάτων των γυναικών σε πολλά κράτη ανά τον κόσμο.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024