Τελετή παραλαβής Λεωφορείου-Πολύτιμης Δωρεάς της αδελφοποιημένης πόλης Fuerth και της εταιρείας INFRAfuerth προς το Δήμο
01 Απριλίου 2019
Το απόφθεγμα του Σωκράτη «Φίλος βέβαιος» ήταν το βασικό σημείο της αποψινής τελετής παραλαβής Λεωφορείου-Πολύτιμης Δωρεάς της αδελφοποιημένης πόλης Fuerth και της εταιρείας INFRAfuerth προς το Δήμο.
Η εικοσαετής φιλία που συνδέει τις δυο αδελφοποιημένες πόλεις ενισχύεται διαρκώς με πράξεις αλληλεγγύης, πολιτισμού, τέχνης.
Ο Δήμαρχος κ. Ηλίας Ανδρικόπουλος ευχαρίστησε εγκάρδια για τη δωρεά αυτή που θα συμβάλει σημαντικά στην κάλυψη των αναγκών μετακινήσεων του Δήμου και απένειμε αναμνηστικές πλακέτες στους εκπροσώπους της αδελφοποιημένης πόλης Fuerth αλλά και στους εκπροσώπους του οργανισμoύ για τη θαλάσσια διάσωση Deutsche Lebens-Rettungs-Gesellschaft (DLRG) και του εθελοντικού Ομίλου Αυτοδυτών Λουτρακίου.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024