Συνάντηση με τον νέο αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας Αναστάσιο Γκιολή
04 Σεπτεμβρίου 2019
Συνάντηση με τον νέο αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας Αναστάσιο Γκιολή πραγματοποίησε ο νέος δήμαρχος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης Βλάσης Τσιώτος, στην έδρα του δήμου.
Ο Δήμαρχος ενημέρωσε τον αντιπεριφερειάρχη για τα σχέδιά του για το δήμο, αλλά και για τα κύρια προβλήματα που αντιμετωπίζει αυτή την στιγμή ο δήμος. Πρόκειται για τη δραματική κατάσταση του οδικού δικτύου, στην ορεινή ζώνη του δήμου και φυσικά για το πρόβλημα της διάβρωσης των ακτών.
Παράλληλα, ο Δήμαρχος ζήτησε τη βοήθεια του αντιπεριφερειάρχη ώστε ο Δήμος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης να ενταχθεί σε προγράμματα της Περιφέρειας, μέσω του ΕΣΠΑ και άλλων χρηματοδοτικών εργαλείων.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024