Αποκατάσταση βλαβών οδικού άξονα Ξυλόκαστρο-Τρίκαλα-Καρυά
13 Νοεμβρίου 2019
Με μεγάλη ικανοποίηση υποδεχόμαστε την χθεσινή ομόφωνη απόφαση του Περιφερειακού Συμβουλίου για το έργο άμεσης συντήρησης και αποκατάστασης βλαβών του οδικού άξονα Ξυλόκαστρο-Τρίκαλα-Καρυά, προϋπολογισμού 244.000 ευρώ.
Η θετική αυτή ανταπόκριση της Περιφέρειας Πελοποννήσου στο αγωνιώδες και κατεπείγον αίτημα του Δήμου μας, εξασφαλίζει την βατότητα της οδού προς Καρυά την χειμερινή τουριστική περίοδο.
Η άψογη συνεργασία με τον Περιφερειάρχη κ. Παναγιώτη Νίκα, τον Αντιπεριφερειάρχη κ. Αναστάσιο Γκιολή καθώς και με τους αρμόδιους θεματικούς Αντιπεριφερειάρχες κ. Αθηνά Κόρκα και κ. Χάρη Βυτινιώτη, δημιουργεί κλίμα αισιοδοξίας όσον αφορά την επίλυση σημαντικών και χρόνιων προβλημάτων του Δήμου μας.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024