Στειρώσεις αδέσποτων ζώων στο Δήμο Ξυλοκάστρου Ευρωστίνης - Επιτυχημένη συνεργασία με τον Πανελλήνιο Κτηνιατρικό Σύλλογο
17 Οκτωβρίου 2022
![](/templates/yootheme/cache/69/front-69d60126.png)
Ομαδικές στειρώσεις αδέσποτων ζώων συντροφιάς πραγματοποίησε ο Δήμος Ξυλοκάστρου Ευρωστίνης, το Σαββατοκύριακο 15 και 16 Οκτωβρίου στο Ξυλόκαστρο.
Στο πλαίσιο της δράσης αυτής ο Δήμος μας φιλοξένησε μέλη του Πανελλήνιου Κτηνιατρικού Συλλόγου που με βαθύτατο φιλοζωικό αίσθημα και αφιλοκερδή διάθεση προσφοράς παρείχαν τις υπηρεσίες τους στειρώνοντας 96 αδέσποτα ζωάκια (45 σκυλιά και 51 γατες).
Ιδιαίτερες ευχαριστίες θα πρέπει να αποδοθούν στον συντοπίτη μας κτηνίατρο κύριο Γιάννη Πολυζώη ,τους κυρίους/ες Παύλο Πέζαρο, Πέτρο Μπίσκα, Ελευθερία Γρεβεντοπούλου, Γεωργία Τρικούπη, Αθηνά Φραγκούλη, Χριστίνα Αγαθαγγελίδου, Βασίλη Πετρίδη,Ευδοκία Κοντορεπανίδου, Ελευθερία Μαρτσέκη, Μαρία Αθανασοπούλου, Μιμόζα Τσίλη, Μαρία Γιαννούλη καθώς και τις κτηνιάτρους μας κυρία Άννα Ζαχαρή για την παραχώρηση του ιατρείου της και τις κυρίες Ελπίδα Μητσούλα και Μαρία Πάντου και για την εθελοντική συνεισφορά τους.
Τέλος, ευχαριστίες απευθύνονται σε όλες και όλους όσοι ανταποκρίθηκαν στη διαδικασία περισυλλογής των αδέσποτων για ακόμη μια φορά, τους φιλόζωους/ες εθελοντές/τριες του Δήμου μας που δίνουν καθημερινά και ακούραστα έναν μεγάλο αγώνα για την ευζωία των αδέσποτων ζώων συντροφιάς.
Την αποστολή επισκέφτηκαν οι δημοτικοί σύμβουλοι κ.Φάνης Μπρακούλιας επικεφαλής του συνδυασμού Σύμπραξη πολιτών Ξυλοκαστρου Ευρωστίνης και ο κ. Επαμεινώνδας Κατσούλας, επικεφαλής του συνδυασμού "Ενεργοί Δημότες".
Προσπαθούμε ώστε να μην βλέπουμε άλλα νεογέννητα ζωάκια εγκαταλελειμμένα!
Βοηθάμε και προτρέπουμε στη στείρωση των ζώων συντροφιάς.
![](/images/files/DELTIA%20TYPOU%20GENIKA/adespota4.jpg)
![](/images/files/DELTIA%20TYPOU%20GENIKA/adespota2.jpg)
![](/images/files/DELTIA%20TYPOU%20GENIKA/adespota1.jpg)
![](/images/files/DELTIA%20TYPOU%20GENIKA/adespota3.jpg)
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024