Πάγκος Αλληλεγύης του Orfeas Organization
21 Φεβρουαρίου 2023
![](/templates/yootheme/cache/bb/PANKOS%20ALLELENGYES61-bb8ebebc.jpeg)
Η ευαισθητοποίηση και κινητοποίηση του κόσμου σε θέματα εθελοντισμού, ανθρωπισμού και κοινωνικής προσφοράς, αποτελεί για όλους μια ακτίδα αισιοδοξίας και μια ελπίδα ότι το καλό δεν σβήνει.
Οι εθελοντές του Orfeas Organization, σε συνεργασία με τον Δήμο Ξυλοκάστρου Ευρωστίνης υλοποιούν, μια αξιέπαινη δράση αλληλεγγύης, κάθε Παρασκευή την ημέρα της Λαϊκής Αγοράς στο Ξυλόκαστρο.
Στον «πάγκο της Αλληλεγγύης», παραγωγοί και συμπολίτες μας προσφέρουν προϊόντα για να διανεμηθούν στη συνέχεια από τα παιδιά του Orfeas Organization, σε δικαιούχους του Κοινωνικού Παντοπωλείου, που έχουν την ανάγκη μας.
Η μεγάλη ανταπόκριση και συμμετοχή των παραγωγών του τόπου μας, αλλά και των καταναλωτών είναι πραγματικά συγκινητική!
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024