Παρούσα η Δημοτική Φιλαρμονική Δερβενίου στις εορτές για την 197η επέτειο από την ηρωική “Έξοδο” του Μεσολογγίου
07 Απριλίου 2023
![](/templates/yootheme/cache/fc/Philarmonike%20Derbeniou%20parelase%2025es%20Martiou%202023-fcb48535.jpeg)
Η Δημοτική Φιλαρμονική Δερβενίου, υπό της διεύθυνσης του αρχιμουσικού της Παναγιώτη Παναγάκου, θα δώσει το παρόν στις εκδηλώσεις του Εορτασμού της 197ης Επετείου της Εξόδου της Ηρωικής Φρουράς των Ελεύθερων Πολιορκημένων της Ιεράς Πόλεως Μεσολογγίου, τη Κυριακή των Βαΐων 9 Απριλίου 2023.
Η φιλαρμονική θα αποδώσει μουσικά κατά τη διάρκεια της πομπής αποσπάσματα από τα κλασικά έργα "Jupiter" (Ζεύς) του Gustav Holst σε διασκευή για μπάντα του Γεράσιμου Κουτσαγγέλη, αρχιμουσικού της Φιλαρμονικής Μεσολογγίου "ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΣΟΛΩΜΟΣ" καί "Gladiator" του Hans Zimmer σε διασκευή για μπάντα του Δημήτρη Μίχαλου, αρχιμουσικού της Δημοτικής Φιλαρμονικης Αιγείρας "ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΚΟΝΕΤΣΗΣ".
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024