Μαθήματα Μηχανικής για παιδιά στο ΚΔΑΠ Ξυλοκάστρου
06 Ιουλίου 2023
Την Πέμπτη 6 Ιουλίου τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να παίξουν, να κατασκευάσουν και να μάθουν βασικούς κανόνες της Φυσικής και των Μαθηματικών μέσω του μαθήματος Μηχανικής. Όλα αυτά έγιναν στο πλαίσιο των μαθημάτων που πραγματοποιούνται κάθε εβδομάδα στο ΚΔΑΠ Ξυλοκάστρου, με μικρούς μαθητές να απολαμβάνουν το μάθημα που τους έκανε ο δάσκαλός τους, κ. Κώστας Μάρκελλος.
Τα Lego «πήραν φωτιά» και αυτό που έμεινε είναι οι πολύχρωμες κατασκευές που κράτησαν στα χέρια τους οι μαθητές και έπαιξαν μέχρι το τέλος του μαθήματος.
Το ραντεβού τους ανανεώθηκε για την επόμενη εβδομάδα!
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024
Δημοτικός Θερινός Κινηματογράφος Δερβενίου «Το διάλειμμα»
08 Ιουλίου 2024