Δύο νέα φορτηγά οχήματα στην Υπηρεσία Καθαρισμού & Πρασίνου
08 Δεκεμβρίου 2023
![](/templates/yootheme/cache/25/8%2012%202023%20Aporrimatophora%20-%201-252f3a9e.jpeg)
Ο Δήμος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης εμπλουτίστηκε με δύο νέα φορτηγά οχήματα 3,5 τόνων, στο πλαίσιο του προγράμματος «Φιλόδημος», τα οποία ενισχύουν καθοριστικά την Υπηρεσία Καθαρισμού και Πρασίνου του τόπου μας.
Πρόκειται για μία σημαντική προσθήκη στον μηχανολογικό εξοπλισμό του Δήμου μας, που θα συμβάλει, μεταξύ άλλων, στη διαδικασία της συγκομιδής ογκοδών αντικειμένων και στη διασφάλιση της καθαριότητας τόσο της πόλης, όσο και των χωριών.
Ο Δήμος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης αξιοποιεί κάθε διαθέσιμο οικονομικό πόρο, με σκοπό την ενίσχυση του εξοπλισμού, τη βελτίωση των κτηρίων και τη δημιουργία νέων έργων που στόχο έχουν την περαιτέρω αναβάθμιση της ποιότητας ζωής των δημοτών και των επισκεπτών.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024
Δημοτικός Θερινός Κινηματογράφος Δερβενίου «Το διάλειμμα»
08 Ιουλίου 2024