Δράση Συμπερίληψης σε συνεργασία με τα Special Olympics
![](/templates/yootheme/cache/9e/special%203-9e4123c0.png)
Μια βιωματική δράση συμπερίληψης πραγματοποίησαν το Δημοτικό σχολείο Καμαρίου σε συνεργασία με το Ειδικό Σχολείο Συκιάς στο πλαίσιο του Διεθνούς Εκπαιδευτικού προγράμματος "Παίζουμε μαζί. Μαθαίνουμε μαζί" που υλοποιούν τα Special Olympics Hellas. Παιδιά με νοητική ή όχι στέρηση ήρθαν κοντά, γνωρίστηκαν και έπαιξαν υπό την καθοδήγηση των προπονητών των Special Olympics και τη βοήθεια των δασκάλων τους. Η δύναμη της θέλησης των παιδιών, που δίνουν τον δικό τους αγώνα για συμμετοχή στη χαρά που ο αθλητισμός προσφέρει, σε ένα περιβάλλον σεβασμού και αποδοχής της διαφορετικότητας. Μια αλληλεπίδραση από την οποία όλοι είμαστε κερδισμένοι!
#specialolympics #SOHellas # snforg #unifieldleadership #ChooseToInclude #InclusionRevolution #xylokastro #kamari #sykia #korinthia
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.