Προκριματικοί Αγώνες Σκακιού Α΄Εθνικής στο Ξυλόκαστρο
21 Μαρτίου 2024
![](/templates/yootheme/cache/5c/skaki-5c7d9cab.jpeg)
Στις 22-24 Μαρτίου 2024, στο Κλειστό Γυμναστήριο Ξυλοκάστρου, θα διεξαχθούν οι Προκριματικοί Αγώνες Σκακιού Α΄Εθνικής, με την συμμετοχή των Σκακιστικών Σωματείων Πελοποννήσου.
Συνδιοργανωτές των αγώνων είναι η Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Περιφέρειας Πελοποννήσου, η Περιφέρεια Πελοποννήσου, ο Δήμος Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης και ο Όμιλος Πνευματικών Αθλημάτων Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης.
Το Σκάκι έχει μακρά παράδοση στην πόλη μας, ήδη από την δεκαετία του 1980, συμβάλλοντας στην πνευματική ανάπτυξη της πόλης, μέσω της ατομικής βελτίωσης των αθλητών, δια της ευγενούς άμιλλας, του ομαδικού πνεύματος και των δυνατών σχέσεων που δημιουργούνται μεταξύ των αθλητών και των φίλων του σκακιού.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024
10ο Αντάμωμα | Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πελοποννήσου
10 Ιουλίου 2024
Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής | Ανακοίνωση
09 Ιουλίου 2024
Δημοτικός Θερινός Κινηματογράφος Δερβενίου «Το διάλειμμα»
08 Ιουλίου 2024