Πρόγραμμα «ΣΥΝ-ΚΟΙΝΩΝΙΑ»
13 Φεβρουαρίου 2010
Ο Δήμος Ξυλοκάστρου, σε συνεργασία με το Υπ. Εσωτερικών εκτελούσε από την 1-1-2009 μέχρι 28-2-2010 (για 14 μήνες) το πρόγραμμα "ΣΥΝ-ΚΟΙΝΩΝΙΑ".
Είμαστε ένας από τους λίγους δήμους της χώρας που εκτελούσαμε εντελώς δωρεάν για τους συνδημότες μας, τα δρομολόγια, από και προς όλα το Τοπικά Διαμερίσματα, με λεωφορεία του ΚΤΕΛ.
Δυστυχώς αυτή η κοινωνική πολιτική δεν μπορεί να συνεχιστεί πλέον, χωρίς ευθύνη του Δήμου, διότι λόγω της δύσκολης οικονομικής κατάστασης σταμάτησαν οι σχετικές χρηματοδοτήσεις.
Όλοι οι Δήμοι της χώρας που εκτελούσαμε το πρόγραμμα, συνεχίζουμε τον αγώνα για την επαναχρηματοδότηση και την επανάληψη του προγράμματος.
Είμαστε ένας από τους λίγους δήμους της χώρας που εκτελούσαμε εντελώς δωρεάν για τους συνδημότες μας, τα δρομολόγια, από και προς όλα το Τοπικά Διαμερίσματα, με λεωφορεία του ΚΤΕΛ.
Δυστυχώς αυτή η κοινωνική πολιτική δεν μπορεί να συνεχιστεί πλέον, χωρίς ευθύνη του Δήμου, διότι λόγω της δύσκολης οικονομικής κατάστασης σταμάτησαν οι σχετικές χρηματοδοτήσεις.
Όλοι οι Δήμοι της χώρας που εκτελούσαμε το πρόγραμμα, συνεχίζουμε τον αγώνα για την επαναχρηματοδότηση και την επανάληψη του προγράμματος.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024