Ανακύκλωση υλικών στο Δήμο μας
13 Οκτωβρίου 2010
O Δήμος Ξυλοκάστρου και η Υπηρεσία Καθαριότητας σας πληροφορούν ότι η ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ λειτουργεί κανονικά.
Παρακαλούμε πολύ όλους τους συμπολίτες μας να τοποθετούν ΑΥΣΤΗΡΑ στους ΜΠΛΕ κάδους Ανακύκλωσης μόνο ανακυκλώσιμα υλικά (ΧΑΡΤΙ – ΓΥΑΛΙ – ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ - ΠΛΑΣΤΙΚΟ)
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
Η εταιρεία που δέχεται τα Ανακυκλώσιμα υλικά του Δήμου μας, ζητάει από τους Συμπολίτες μας να προσέχουν γιατί μπορεί ο Δήμος να ΑΠΟΒΛΗΘΕΙ από το πρόγραμμα ανακύκλωσης όπως συνέβη και σε άλλους Δήμους του νομού μας, εάν μέσα στους μπλε κάδους ανακύκλωσης βρίσκονται οικιακά σκουπίδια π.χ. τρόφιμα.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Κατηγορία
Επικοινωνία
-
Τηλεφωνικό κέντρο: 2743360200
-
Γραμματεία: 2743360201
-
e-mail:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχετικά άρθρα
Κινηματογράφος «ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ» | Πρόγραμμα Ταινιών
17 Ιουλίου 2024
«Ειρήνη» του Αριστοφάνη
16 Ιουλίου 2024
Επίσκεψη μελών του ΚΕΘΕΑ στο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης
15 Ιουλίου 2024
Ένα party έρχεται στις 13 Ιουλίου στο Δερβένι Κορινθίας
12 Ιουλίου 2024
Ο Καραγκιόζης Δάσκαλος του Καράτε
12 Ιουλίου 2024